Starcie z Olimpią w Hucie Starej B

W sobotę 20 kwietnia Sokół zmierzy się w meczu mistrzowskim częstochowskiej A-klasy na wyjeździe z Olimpią Hutą Starą B. Mecz ten będzie okazją dla biało-niebieskich na odegranie się po wysokiej porażce w rundzie jesiennej, ale cały zespół doskonale zdaje sobie sprawę, że będzie to niezwykle trudne na obiekcie Olimpii. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o godzinie 17:00.

Podopieczni Ireneusza Jury w ostatnich 3 spotkaniach zdołali zdobyć zaledwie 1 punkt po remisie z Orkanem Rzerzęczyce 0:0. W pozostałych dwóch rywalizacjach musieli uznać wyższość plasujących się wyżej w tabeli Piasta Przyrów (1:0) oraz Warty Poraj (5:2). Nasz najbliższy rywal będzie chciał przerwać niekorzystną passę i zdobyć komplet punktów przed własną publicznością.

Sokół, który może odczuwać sportową złość po ostatnim ligowym meczu z Wartą Mstów, a przede wszystkim po tym jak piłka w doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem po strzale Karola Magiery odbiła się od słupka, liczy na poprawienie niekorzystnego bilansu meczów wyjazdowych. 6 porażek i 1 remis z Pilicą Koniecpol na inaugurację wiosny to bardzo niekorzystna statystyka podopiecznych Wojciecha Turka. Mając w pamięci styl gry, jaką zaprezentowała w jesiennym spotkaniu na stadionie przy ulicy ZIelonej Olimpia olsztyńscy piłkarze muszą wyjść na boisko w 100% zmobilizowani i zdeterminowani, żeby wrócić do Olsztyna ze zdobyczą punktową. Kto okaże się lepszy w tym pojedynku?

Olimpia Huta Stara - Sokół Olsztyn
20.04.2024, godz. 17:00