Mecz zamykający 16-tą kolejkę - starcie Jury z Sokołem

Po dwóch spotkaniach otwierających piłkarską kolejkę częstochowskiej A-klasy piłkarze Sokoła rozegrają ostani mecz w 16-tej kolejce. A rywalem podopiecznych Wojciecha Turka będzie ulokowana o 1 oczko wyżej w ligowej tabeli Jura Niegowa. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi w najbliższa niedzielę o godzinie 17:00.

Obie drużyny mogą zaliczyć do udanych początek rozgrywek w tej rundzie w bardzo podobnym stylu. W domowych meczach zarówno Jura jak i Sokół wygrali różnicą 1 bramki odpowiednio z Orkanem oraz Zielonymi II, a w potyczkach wyjazdowych urywając punkty drużynom walczącym o awans - Piastowi Przyrów oraz Pilicy Koniecpol.

Kibiców, którzy zgromadzą się w niedzielne popołudnie na obiekcie w Niegowej przy ulicy Sportowej 1 czeka więc ciekawe starcie. Sokół chcąc gonić podopiecznych Przemysława Lamcha nie mogą sobie pozwolić na porażkę w tym spotkaniu, gdyż spowodowało by to ośmio punktową stratę olsztynian do Jury. W jesiennym spotkaniu Jura okazała się lepsza w stosunku 1:2. Piłkarze Wojciecha Turka objęli prowadzenie w 57 minucie po golu Majchrzaka, ale bramka ta zadziałała niekorzystnie na olsztynian, którzy w 63 i 65 minucie stracili szybko 2 bramki.

Kto w tym spotkaniu zaprezentuje lepszy futbol?